Etykiety

niedziela, 30 września 2012

Słońce

Słońce przynosi szczęście, sukces, zwycięstwo, na które czekała osoba pytająca. Symbolizuje sławę, charyzmę, wielkość. Słońce jest silną kartą, która niesie ze sobą bardzo pozytywne przesłanie, prognozuje pokonanie wszelkich przeszkód i osiągnięcie celów. Niesie ze sobą męską energię skoncentrowaną wokół ego.

Przy pytaniu o czas zapowiada oczywiście porę letnią.


Kartę Słońce uzupełnia As Karo, który prognozuje realną szansę na spełnienie pragnień i życzeń, zabezpieczenie materialne, powodzenie w sprawach finansowych, a także nowe wiadomości, listy, e-maile, ważne rozmowy, zdane egzaminy.

Słońce wzmacnia znaczenie kart pozytywnych i ich przesłanie o szczęściu i pomyślności, a osłabia znaczenie negatywnych, zapowiadając pokonanie przeszkód i szczęśliwe zwroty losu.

czwartek, 20 września 2012

Lilie

Lilie przynoszą spokój, zadowolenie, poczucie spełnienia. Zapowiadają satysfakcję z ukończonego zadania, zrealizowanego projektu, ale również osiągnięcie celów natury emocjonalnej. Dotyczą wszystkiego, co szlachetne, czyste i delikatne. 

Lilie symbolizują dojrzałość i mądrość. Są znakiem, że osoba dysponuje doświadczeniem życiowym, które może oferować innym. 

Przy pytaniu o czas, Lilie wskazują na porę zimową i prognozują bardzo wolne tempo w rozwoju sytuacji. Zwracają uwagę na konieczność skupienia się na rozwoju wewnętrznym w okresie oczekiwania.

Lilie również symbolizują naszych rodziców lub innych starszych ludzi z rodziny, a także sam proces starzenia się.

Lilie uzupełnia karta klasyczna Król Pik, który reprezentuje przedstawiciela prawa, osobę wpływową, człowieka w mundurze, kogoś, kto zawodowo zajmuje się innymi ludźmi, ogólnie sprawy urzędowe.


Wybrane połączenia:

Lilie + Jeździec - zmiana tempa rozwoju sytuacji dzięki nowym informacjom
Lilie + Koniczyna - pogodna emerytura
Lilie + Dom - stary dom, miejsce historyczne, dom spokojnej starości (w zależności od pytania)
Lilie + Dziecko - dojrzały nastolatek
Lilie + Lis - długoletni pracownik, doświadczenie w pracy
Lilie + Serce - romans w jesieni życia
Lilie + Pierścionek - późne zamążpójście (ożenek), długoletnie małżeństwo (w zależności od pytania)
Lilie + List - stare dokumenty, zdjęcia, archiwum
Lilie + Kotwica - dziedzictwo, fundusz, polisa na życie


niedziela, 9 września 2012

Kobieta (Pani)

Kobieta (Pani), podobnie jak Mężczyzna (Pan), pełni przede wszystkim rolę sygnifikatora reprezentując osobę płci żeńskiej. W przypadku, gdy rozkładamy karty mężczyźnie, Kobieta będzie symbolizować jego partnerkę/narzeczoną/żonę. Karty otaczające Panią pokażą cechy jej charakteru, zawód, stan zdrowotny, problemy, myśli i uczucia. 

Jeśli poznajemy nową osobę płci żeńskiej, karty otaczające sygnifikator pomogą ją zrozumieć oraz ujawnią cel, w jakim pojawiła się w naszym życiu. Kobieta (Pani) jest kartą neutralną i potrzebuje innych symboli wokół siebie, aby nabrać znaczenia i przekazać informacje.

Niektórzy przywiązują wagę do kierunku, w którym patrzy Kobieta - co ma przed sobą, a co za plecami. Od tego uzależniają stronę przyszłości i przeszłości w rozkładzie. Podobnie, jak w przypadku Mężczyzny, warto "umówić się" z kartami, czy będziemy brać ten fakt pod uwagę.

Kartę Pani uzupełnia As Pik. Symbolizuje on urzędy, instytucje państwowe, społeczne, polityczne, kontrolne, prawne, mundurowe i użyteczności publicznej. As Pik to także karta losu, Boga i kontaktu z siłami wyższymi. 


sobota, 8 września 2012

Mężczyzna (Pan)

Mężczyzna jest przede wszystkim kartą osobową i reprezentuje pytającego płci męskiej. W przypadku, gdy rozkładamy karty kobiecie, Mężczyzna będzie symbolizował jej partnera/narzeczonego/męża. Otaczające Mężczyznę karty pokażą cechy jego charakteru, zawód, stan zdrowotny, problemy, myśli i uczucia. 

Jeśli poznajemy nowego osobnika płci męskiej, karty otaczające sygnifikator pomogą go zrozumieć oraz ujawnią cel, w jakim pojawił się w naszym życiu. Mężczyzna jest kartą neutralną i potrzebuje innych symboli wokół siebie, aby nabrać znaczenia i przekazać informacje.

Niektórzy przywiązują wagę do kierunku, w którym patrzy Mężczyzna - co ma przed sobą, a co za plecami. Od tego uzależniają stronę przyszłości i przeszłości w rozkładzie. Warto ustalić sobie raz na zawsze, czy będziemy brać to pod uwagę, żeby potem "nie mieszać kartom w głowie". 

Mężczyznę uzupełnia As Kier. Symbolizuje on ciepły i stabilny dom rodzinny, miejsce, w którym żyjemy, rodzinę, małżeństwo, przyjaźń, szczęście, radość.

środa, 5 września 2012

List

List przede wszystkim  zapowiada nadejście wiadomości - drogą pocztową, elektroniczną, przez telefon. 
Poza tym może także symbolizować dokumenty różnego typu i prasę.

List uzupełnia Siódemka Pik, która przynosi smutek, żal i tęsknotę, rozłąkę z ukochaną osobą, brak sukcesów i poczucia bezpieczeństwa.


Ciekawsze połączenia z Listem:

List + Koniczyna - loteria, los loteryjny
List + Statek - wiadomość z daleka
List + Drzewo - polisa na życie, akt woli
List + Wąż - złe wieści
List + Trumna - kondolencje
List + Rózgi - korespondencja o charakterze erotycznym
List + Dziecko - zawiadomienie o narodzinach
List + Lis - umowa o pracę
List + Góry - zwłoka w dostarczeniu wiadomości, spóźniony list
List + Serce - list miłosny
List + Pierścionek - umowa na piśmie
List + Ryby - dokumenty biznesowe

niedziela, 2 września 2012

Książka


Książka to ukryta prawda, tajemnica, sekret, coś, czego nie możemy na razie poznać. To także brak odwagi w ujawnieniu myśli, planów, pomysłów, a także... swoich uczuć (ktoś kocha potajemnie). Karta symbolizuje  również kwestie edukacyjne, projekty, które mają być realizowane, poufne informacje.

Czasem symbol Książki może zapowiadać niespodziankę, która zamiesza w codziennej egzystencji. Zdarzenie będzie znaczące i przyniesie życiową lekcję, która przyczyni się do osobistego rozwoju.

Książka może również wskazywać na osobę, która ukrywa ważne informacje na swój temat. Przy pytaniach o zdrowie informuje o trudnościach w diagnozie.

Książce towarzyszy Dziesiątka Karo, która zapowiada sukces w interesach, stabilizację materialną, bezpieczeństwo i stałość. Informuje także o niechęci do ryzyka czy zmian.

Wybrane połączenia z Książką:

Książka + Wąż - kłamstwa, wprowadzenie w błąd
Książka + Kosa - przerwana nauka
Książka + Ptaki - trening komunikacji
Książka + Niedźwiedź - nauka księgowości, konsultant ds. dietetyki (w zależności od pytania)
Książka + Wieża - studia prawnicze, wyższa uczelnia (ogólnie)
Książka + Serce - sekretny kochanek, skrywane uczucie
Książka + List - dyplom, licencja, zaświadczenie
Książka + Księżyc - studia psychologiczne, wiedza ezoteryczna
Książka + Ryby - studia marketingowe
Książka + Krzyż - studia teologiczne, trening rozwoju duchowego